Wskaźnik położenia przełącznika zaczepów transformatora typ PZT-30

PRZEZNACZENIE

Wskaźnik położenia przełącznika zaczepów transformatora jest przeznaczony do zdalnego odczytu numeru zaczepu, na którym jest aktualnie ustawiony przełącznik oraz do rejestracji danych operacyjnych przełącznika zaczepów. Wskaźnik umożliwia również wyprowadzenie na zewnątrz informacji o numerze zaczepu poprzez wyjście prądowe separowane wyjście w kodzie BCD lub w kodzie binarnym, a danych operacyjnych poprzez RS 485 za pomocą protokołu MODBUS RTU.

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie składa się z nadajnika i odbiornika sygnałów. Nadajnik składający się z 27 pozycyjnego przełącznika obrotowego oraz płytki kodera jest sprzężony mechanicznie z przełącznikiem zaczepów wysyłając informacje o jego położeniu. Odbiornik zainstalowany na tablicy sygnalizacyjnej pola danego transformatora wyświetla numer pracującego zaczepu transformatora, a na wyświetlaczu LCD podaje całkowitą liczbę przełączeń od momentu zainstalowania wskaźnika, przedstawia historię przełączeń wraz z kierunkiem zmian przełączania ( zmiana w górę, zmiana w dół ) wraz z czasem i datą zaistnienia zdarzenia.
Przedstawia również statystykę pracy czyli podaje w procentach czas pracy transformatora na poszczególnych zaczepach w określonym czasie.
Wskaźnik umożliwia współpracę z regulatorem napięcia wyprowadzając na zewnątrz informację o numerze zaczepu w postaci sygnału prądowego w zakresie do 20 lub 5 mA, w postaci kodu BCD lub binarnego.
Komunikacja nadajnika z odbiornikiem może odbywać się w kodzie BCD, w kodzie binarnym lub firmowym.
Komunikacja odbiornika z systemem nadzoru odbywa się poprzez RS 485 (MODBUS RTU).


DANE TECHNICZNE

Dopuszczalna rezystancja przewodów
łączących nadajnik z odbiornikiem

300 Ω
Maksymalna ilość pozycji przełącznika 27
Kod nadajnik–odbiornik BCD, binarny, firmowy
Kod wyjściowy odbiornika BCD, binarny
Wyjście prądowe 0 ÷ 5 mA
0 ÷ 20 mA
4 ÷ 20 mA
Komunikacja RS 485 [MODBUS RTU]
Zakres temperatury pracy -15 ºC ÷ +40 ºC
Zasilanie 230 V, 50 Hz
Wymiary nadajnika 170 x 170 x 90 mm
Wymiary odbiornika 160 x 135 x 67 mm
Waga nadajnika 1 kg
Waga odbiornika 1,5 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa
instrukcja

Polecamy

  • Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012

    Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012Miło jest nam poinformować, iż została opracowana i wydana nowa wersja Ramowej Instrukcji Eksploatacji Transformatorów (IET) 2012.