Badanie wyłączników i połączeń śrubowych

Miernik niejednoczesności działania styków wyłącznika typ MND


PRZEZNACZENIE

Mierniki niejednoczesności są przeznaczone do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania od 3 do 12 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania, a niektóre z nich (MND-20) umożliwiają również rejestrację prądów płynących przez cewki wyłącznika.

 

 

 

CHARAKTERYSTYKA

Mierniki te są przenośnymi przyrządami pomiarowymi umieszczonymi w walizkach. Pomiar w nich jest inicjowany pojawieniem się zewnętrznego sygnału napięciowego lub automatycznie przy wyborze opcji sterowania cewek wyłącznika z miernika (MND-20) i kończy się po ustalonym czasie.
Wyniki pomiarów są zapamiętane i zostają pokazane na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym oraz mogą być wydrukowane na drukarce stanowiącej wyposażenie dodatkowe lub przesłane do komputera za pomocą standardu RS232.
Czas trwania wibracji zestyków można odczytać z wydruku lub z zarejestrowanego przebiegu czasowego w programie komputerowym.
Miernik MND-6 dzięki dwom wejściom inicjującym umożliwia określenie niejednoczesności działania styków w cyklu WZ, ZW, WZW, natomiast w mierniku MND-20 można zamodelować odpowiednie cykle pracy sterując cewki wyłącznika bezpośrednio z miernika.


DANE TECHNICZNE

 

PARAMETR MND-6 MND-20 MND-26
Zakres pomiaru czasu do 1000 s do 23 s do 23 s
Rozdzielczość pomiaru 0,1; 1; 10 lub 100 ms 0,1; 0,2; 0,5; 1,0 ms 0,1; 0,2; 0,5; 1,0 ms
Ilość mierzonych zestyków 6 6 6
Pamięć 6 pomiarów 90 pomiarów 90 pomiarów
Ilość wejść "START" 2 - 2
Napięcie inicjujące pomiar 110 ÷ 220 V, AC / DC - 110 ÷ 220 V, AC / DC
Możliwość sterowania cewek wyłącznika brak dwa wyjścia sterujące dwa wyjścia sterujące
Napięcie sterujące cewki wyłącznika - 48 ÷ 220 V, DC 48 ÷ 220 V, DC
Kanały analogowe brak 3 prądowe 3 prądowe
Zakres pomiarowy w kanałach analogowych - -5 ÷ +5 A -5 ÷ +5 A
Beznapięciowy pomiar niejednoznaczności styków brak brak tak
Pomiar napięcia sterującego brak tak tak
Zasilanie 230 V, 50 Hz + wewnętrzny akumulator 230 V, 50 Hz + wewnętrzny akumulator 230 V, 50 Hz + wewnętrzny akumulator

 

Wykonujemy:
Badania pomontażowe i eksploatacyjne oraz poawaryjne aparatury elektroenergetycznej

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Józef Arnold, , 32 237 66 73,
  • mgr inż. Dariusz Janecki, , 32 237 66 73.

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”