Diagnostyka i ochrona transformatorów

Wskaźnik położenia przełącznika zaczepów transformatora typ PZT-30

PRZEZNACZENIE

Wskaźnik położenia przełącznika zaczepów transformatora jest przeznaczony do zdalnego odczytu numeru zaczepu, na którym jest aktualnie ustawiony przełącznik oraz do rejestracji danych operacyjnych przełącznika zaczepów. Wskaźnik umożliwia również wyprowadzenie na zewnątrz informacji o numerze zaczepu poprzez wyjście prądowe separowane wyjście w kodzie BCD lub w kodzie binarnym, a danych operacyjnych poprzez RS 485 za pomocą protokołu MODBUS RTU.

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie składa się z nadajnika i odbiornika sygnałów. Nadajnik składający się z 27 pozycyjnego przełącznika obrotowego oraz płytki kodera jest sprzężony mechanicznie z przełącznikiem zaczepów wysyłając informacje o jego położeniu. Odbiornik zainstalowany na tablicy sygnalizacyjnej pola danego transformatora wyświetla numer pracującego zaczepu transformatora, a na wyświetlaczu LCD podaje całkowitą liczbę przełączeń od momentu zainstalowania wskaźnika, przedstawia historię przełączeń wraz z kierunkiem zmian przełączania ( zmiana w górę, zmiana w dół ) wraz z czasem i datą zaistnienia zdarzenia.
Przedstawia również statystykę pracy czyli podaje w procentach czas pracy transformatora na poszczególnych zaczepach w określonym czasie.
Wskaźnik umożliwia współpracę z regulatorem napięcia wyprowadzając na zewnątrz informację o numerze zaczepu w postaci sygnału prądowego w zakresie do 20 lub 5 mA, w postaci kodu BCD lub binarnego.
Komunikacja nadajnika z odbiornikiem może odbywać się w kodzie BCD, w kodzie binarnym lub firmowym.
Komunikacja odbiornika z systemem nadzoru odbywa się poprzez RS 485 (MODBUS RTU).


DANE TECHNICZNE

Dopuszczalna rezystancja przewodów
łączących nadajnik z odbiornikiem

300 Ω
Maksymalna ilość pozycji przełącznika 27
Kod nadajnik–odbiornik BCD, binarny, firmowy
Kod wyjściowy odbiornika BCD, binarny
Wyjście prądowe 0 ÷ 5 mA
0 ÷ 20 mA
4 ÷ 20 mA
Komunikacja RS 485 [MODBUS RTU]
Zakres temperatury pracy -15 ºC ÷ +40 ºC
Zasilanie 230 V, 50 Hz
Wymiary nadajnika 170 x 170 x 90 mm
Wymiary odbiornika 160 x 135 x 67 mm
Waga nadajnika 1 kg
Waga odbiornika 1,5 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa
instrukcja

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”