Ochrona przeciwporażeniowa

Zadajnik napięcia rażenia typ ZNR-1

PRZEZNACZENIE

Zadajnik napięcia rażenia są przewidziane do wymuszania prądu pomiarowego przez badany układ uziomowy przy pomiarze napięć dotykowych i krokowych. Wraz z miernikiem MNR-1 służącym do pomiaru napięcia dotykowego i krokowego stanowią kompletny zestaw testujący instalacje uziemiające.

 

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie jest zasilaczem prądowym o mocy 3,5 kVA i jest w stanie wygenerować prąd przemienny do 50 A przez dowolnie długi czas.
Zadajnik wyposażony jest w cyfrowy amperomierz i woltomierz do pomiaru parametrów wyjściowych.
Duża wartość prądu probierczego umożliwia uzyskanie napięć pomiarowych wyższych od napięcia szumu, a przez to uzyskanie wymaganej dokładności pomiaru.
W sytuacji, gdy rezystancja obwodu pomiarowego jest duża, można korzystać z dwóch dodatkowych zakresów o zwiększonej wartości napięcia wyjściowego:
200 V AC i prądzie do 18 A,
400 V AC i prądzie do 9 A.


DANE TECHNICZNE

Moc wyjściowa 3,5 kVA
Napięcie wyjściowe 100, 200, 400 V AC
Regulacja prądu płynna do 50 A AC
Zakres temperatury pracy -5 ºC ÷ +40 ºC
Stopień ochrony obudowy IP 42
Zasilanie 230 V, 50 Hz
Wymiary 530 x 430 x 210 mm
Waga ok. 50 kg

 


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”