Ochrona przeciwporażeniowa

Zadajnik napięcia rażenia typ ZNR-2

PRZEZNACZENIE

Zadajniki napięcia rażenia stosuje się do wymuszania prądu pomiarowego w badanym układzie uziomu przy pomiarze napięć dotykowych i krokowych na gruntach o zmniejszonej przewodności (skały, piaski). Wraz z miernikiem napięć rażenia typ MNR-1 służącym do pomiaru napięcia dotykowego i krokowego stanowią kompletny zestaw testujący instalacje uziemiające

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie jest zasilaczem prądowym o mocy 7,5 kVA i jest w stanie wygenerować prąd przemienny do 60 A przez dowolnie długi czas.
Zadajnik wyposażony jest w cyfrowy amperomierz i woltomierz do pomiaru parametrów wyjściowych.
Duża wartość prądu probierczego umożliwia uzyskanie napięć pomiarowych wyższych od napięcia szumu, a przez to uzyskanie wymaganej dokładności pomiaru. Dwa zakresy napięcia wyjściowego oraz zmienna polaryzacja znacznie poszerzają zakres jego zastosowania.
Zadajnik posiada modułową budowę oraz umieszczony jest na wózku pozwalającym na łatwe przemieszczanie i transport.

Idąc naprzeciw życzeniom klientów wykonano wersję przewoźną tego urządzenia wykorzystując w tym celu lekką przyczepkę do 350 kg.


DANE TECHNICZNE

Moc wyjściowa 7,5 kVA
Napięcie wyjściowe 150, 300 V AC
Regulacja prądu płynna do 60 A AC
Zakres temperatury pracy -5 ºC ÷ +40 ºC
Zasilanie 230 V lub 400 V, 50 Hz
Wymiary 465 x 660 x 880 mm
Waga ok. 75 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”