Ochrona przeciwporażeniowa

Zadajnik napięcia rażenia typ ZNR-3

 
PRZEZNACZENIE

Zadajniki napięcia rażenia stosuje się do wymuszania prądu pomiarowego w badanym układzie uziomu przy pomiarze napięć dotykowych i krokowych na gruntach o zmniejszonej przewodności (skały, piaski). Zadajnik wraz z miernikiem napięcia rażenia typ MNR-3 (dodatkowe urządzenie) służącym do pomiaru napięcia dotykowego lub krokowego stanowią kompletny zestaw testujący instalacje uziemiające.

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie jest zasilaczem prądowym o mocy około 13 kVA, który generuje prąd przemienny do 55 A przez dowolnie długi czas. Zadajnik wyposażony jest w cyfrowy amperomierz i woltomierz do pomiaru parametrów wyjściowych. Duża wartość prądu probierczego umożliwia uzyskanie napięć pomiarowych wyższych od napięcia szumu, a przez to uzyskanie wymaganej dokładności pomiaru. Dwa zakresy napięcia wyjściowego oraz zmienna polaryzacja znacznie poszerzają zakres jego zastosowania. Zadajnik posiada modułową budowę i umieszczony jest na wózku pozwalającym na łatwe przemieszczanie i transport.

Sterowanie ZNR-3 z panelu dotykowego lub bezprzewodowo z MNR-3.DANE TECHNICZNE

Znamionowe napięcie zasilania:
Maksymalny pobór mocy:
Maksymalna moc wyjściowa:
400 V , 50 Hz
ok. 17 kVA
13 kVA
Zakres regulacji napięcia wyjściowego
dla mocy:

6,3 kVA - (0 ÷ 150) V
13 kVA - (150 ÷ 300) V
Długotrwała obciążalność wyjścia napięciowego: 55 A
Dopuszczalny błąd całkowity pomiaru:
prądu:
napięcia:

±(0,2% w.w. + 2c)
±(0,2% w.w. + 2c)
Temperatura pracy: -5 ÷ +40°C
Wilgotność: do 80%
Wymiary zestawu (szer. x dł. x wys.) w mm 660 x 660 x 1250 mm
Masa całkowita: ok. 160 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”