Pomiar parametrów energii elektrycznej

Wskaźnik magnesu neodymowego WMN-1

PRZEZNACZENIE

Wskaźnik przeznaczony jest do wstępnej identyfikacji liczników energii elektrycznej wodomierzy oraz gazomierzy, które zostały poddane działaniu magnesu neodymowego.
Podczas przyłożenia magnesu neodymowego do licznika indukcyjnego energii elektrycznej następuje silne oddziaływanie pola magnetycznego na wewnętrzny magnes stały o stosunkowo niskiej sile koercji i doprowadza to w końcowym efekcie do jego uszkodzenia. W przypadku wodomierzy oraz gazomierzy przyłożenie magnesu neodymowego powoduje zafałszowanie wskazań lub ich całkowite zatrzymanie.
Dla liczników energii elektrycznej dodatkowo można określić ich błąd wykorzystując do tego licznik kontrolny np. analizator Anot-10. Błąd licznika może kształtować się od + 10 % do + 2000 % , czyli następuje nadliczanie energii.

CHARAKTERYSTYKA

Wskaźnik przeznaczony jest do wstępnej identyfikacji liczników, na które zadziałano magnesem neodymowym. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu, gdyż wystarczy naciśnięcie jednego przycisku monostabilnego i zbliżenie odpowiednim miejscem oznaczonym na wskaźniku X do licznika, a już otrzymujemy informację o tym, czy elementy sprawdzanego licznika wykazują stan podwyższonego pola magnetycznego. W przypadku, kiedy wartość pola magnetycznego przekracza nastawiony próg, to na wskaźniku zaświeci się na czerwono dioda sygnalizacyjna POLE oraz uaktywniony zostanie sygnał dźwiękowy. Dla osoby dokonującej sprawdzenia jest to pierwsza informacja, że wokół licznika pojawiło się pole magnetyczne o dużej sile magnesowania.
Żółta dioda PRACA sygnalizuje poprawną pracę wskaźnika.
Czerwona dioda BATERIA sygnalizuje niski stan baterii. Zaświecenie diody sugeruje konieczność wymiany baterii.

 

 

 

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE

Zasilanie bateria alkaliczna 9V typ 6LR61
Znamionowy pobór prądu 15 mA
Temperatura pracy 0 ÷ 40 ºC
Wilgotność względna powietrza 85 %
Wymiary 40 x 130 x 25 mm
Waga ok. 80 g

 


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.


Pliki do pobrania:

Referencje: Inter Global Sp. z o.o. WMN-1 - Referencje: Inter Global Sp. z o.o.
Referencje: Vapro WMN-1 - Referencje: Vapro
Referencje: Koncern Energetyczny: ENERGA S.A. WMN-1 - Referencje: Koncern Energetyczny: ENERGA S.A.
Referencje: Zakład Energetyczny Łódź - teren S.A. 	WMN-1 - Referencje: Zakład Energetyczny Łódź - teren S.A.
Referencje: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. WMN-1 - Referencje: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Pismo Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. WMN - 1 - Pismo Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
Karta katalogowa - woda
Karta katalogowa - gaz
Karta katalogowa - energia elektryczna

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”