Pomiary czasu

Miernik niejednoczesności działania styków wyłącznika typ MND-20

PRZEZNACZENIE

Miernik przeznaczony jest do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania 6 styków wyłącznika, co pozwala na określenie niejednoczesności ich działania, stopień zużycia oraz dodatkowo umożliwia rejestrację prądów płynących przez cewki wyłącznika.

 

 

CHARAKTERYSTYKA

Miernik jest przenośnym przyrządem diagnostycznym umieszczonym w walizce pomiarowej. Pomiar inicjowany jest pojawieniem się zewnętrznego sygnału napięciowego lub automatycznie przy wyborze opcji sterowania cewek wyłącznika z miernika i kończy się po ustalonym czasie.
Pomiary rejestrowane są do pamięci i mogą zostać przesłane do komputera po łączu RS232 lub wydrukowane bezpośrednio na drukarce stanowiącej wyposażenie dodatkowe.
Czas trwania wibracji zestyków można odczytać bezpośrednio z wydruku lub z zarejestrowanego przebiegu czasowego w komputerowym programie do analizy wyników pomiarów.
W mierniku MND-20 można zamodelować odpowiednie cykle pracy sterując cewki wyłącznika bezpośrednio z miernika.


Urządzenie zostało wyróżnione podczas 23. Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB '2010.


DANE TECHNICZNE

Zakres pomiaru czasu do 23 s
Rozdzielczość pomiaru 0,1; 1; 10 lub 100 ms
Ilość mierzonych zestyków 6
Pamięć 90 pomiarów
Możliwość sterowania cewek wyłącznika dwa wyjścia sterujące
Napięcie sterujące cewki wyłącznika 48 ÷ 220 V, DC
Kanały analogowe 3 prądowe
Zakres pomiarowy w kanałach analogowych -5 A ÷ +5 A
Zasilanie 230 V, 50 Hz
+ wewnętrzny akumulator

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Józef Arnold, , 32 237 66 73,
  • mgr inż. Dariusz Janecki, , 32 237 66 73.

 

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”