Sprawdzanie liczników energii elektrycznej

Elektroniczny wymuszacz mocy typ EWM-1


PRZEZNACZENIE

Elektroniczny wymuszacz mocy przeznaczony jest do szybkiego sprawdzenia działania liczników u odbiorcy. Jego prostota podłączenia i obsługi umożliwia wykonanie sprawdzenia praktycznie na każdym liczniku indukcyjnym oraz elektronicznym do pomiaru bezpośredniego w układzie jedno lub trójfazowym energii elektrycznej. Test licznika przeprowadza się w miejscu zainstalowania i wymaga jedynie odłączenia odbioru energii (wyjście cewki prądowej) w instalacji zalicznikowej odbiorcy.

CHARAKTERYSTYKA

Wymuszacz EWM umieszczono w poręcznej obudowie z tworzywa ABS. Zasilany jest z sieci, do której podłączony jest badany licznik. W górnej części obudowy wyprowadzono gniazdo z sondami szpilkowymi fazowymi oraz przewód N zakończony szpilką umożliwiającą podłączenia pod listwę zaciskową licznika.
Przed przystąpieniem do sprawdzania licznika wymagane jest odłączenie wyjścia cewki prądowej od instalacji zalicznikowej odbiorcy. Wymuszenie przepływu prądu przez cewkę prądową licznika realizowane jest przez obwody wewnętrzne wymuszacza. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwiło wyeliminowanie dodatkowych uciążliwych przyrządów do obciążania obwodów licznika (np. tak zwanej suszarki).
Wymuszacz EWM pozwala na sprawdzenie liczników mocą w przedziale 600÷1500W w zależności od obciążenia.


DANE TECHNICZNE

Napięcie zasilania z fazy pomiarowej 230 V, 50 Hz
Dopuszczalne zmiany napięcia zasilania (- 10 ÷ +10) %
Znamionowy pobór mocy 3 VA
Zadawana moc testowania licznika (600 ÷ 1500)W
Temperatura pracy (- 5 ÷ + 40) oC
Wymiary (170 x 90 x 46) mm
Masa ok. 0,45 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”