Strojenie filtrów

Generator strojenia filtrów typ GSF-1

PRZEZNACZENIE

Generator strojenia filtrów jest przeznaczony do badania częstotliwości rezonansowej poszczególnych modułów układu filtrującego zasilanie wybranej infrastruktury. Urządzenie mierzy rzeczywistą częstotliwość rezonansową danego modułu filtra i określa deltę częstotliwości nominalnej filtru do jego częstotliwości rzeczywistej. Urządzenie pozwala na dostrojenie częstotliwości filtru tak, aby pracował w warunkach nominalnych i jak najlepiej spełniał swoją funkcję.

 

 

CHARAKTERYSTYKA

Urządzenie umożliwia badanie szeregowych filtrów LC o pięciu częstotliwościach nominalnych tj. 150, 300, 600, 900, 1200 Hz. Urządzenie posiada dwa tryby pracy: automatyczny i ręczny. W trybie automatycznym wykonuje badanie wybranego filtru ze skokiem częstotliwości równym 1 Hz. Badanie częstotliwości wybranego filtru wykonywane jest w zakresie +/- 10% częstotliwości nominalnej (dewiacja). Ustawiany jest ręcznie procentowy poziom mocy wyjściowej. Po zakończeniu cyklu pomiarowego wyniki badania wyświetlane są na wyświetlaczu LCD wynik zgrubny na diodach LED. W trybie ręcznym umożliwia nastawianie częstotliwości wyjściowej ze skokiem 10 Hz w zakresie 10 - 2000 Hz oraz procentowy poziom mocy wyjściowej. Urządzenie wyposażone jest w amperomierz analogowy w celu polepszenia wizualizacji krzywej rezonansu szeregowego, kiedy następuje gwałtowny wzrost wartości prądu w okolicach częstotliwości rezonansowej danego filtru. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem.DANE TECHNICZNE

Częstotliwości nominalne badanych filtrów 150, 300, 600, 900, 1200 Hz
Zakres badania danego filtru +/- 10%,
Delta częstotliwości w trybie automatycznym 1 Hz
Delta częstotliwości w trybie ręcznym 10 Hz
Zakres nastawy mocy wyjściowej 0 - 100 %
Wyświetlacz LCD
Zasilanie

230 VAC, 50 Hz

Wymiary 406 x 330 x 174 mm
Waga ok. 8 kg

 


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Józef Arnold, , 32 237 66 73.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”