Testowanie układów EAZ

Przenośny wymuszalnik prądowo-napięciowy typ PWPN-1

PRZEZNACZENIE

Wymuszalnik typu PWPN-1 przewidziany jest do sprawdzenia obciążenia przekładników prądowych, do pomiaru czułości prądowych zabezpieczeń itp.

CHARAKTERYSTYKA

Przyrząd wytwarza prąd lub napięcie sinusoidalne o częstotliwości sieci i regulowanej amplitudzie. Wyposażony jest w amperomierz/woltomierz. Wybór generowanej i mierzonej wielkości (prąd lub napięcie) dokonywany jest za pomocą przełącznika dwupozycyjnego, co sygnalizowane jest świeceniem odpowiedniej diody LED (A lub V).


DANE TECHNICZNE

Zakres regulacji prądu:
- na zakresie 5 A
i obciążeniu do 80 mΩ
- na zakresie 20 A
i obciążeniu do 30 mΩ


0 ÷ 5 A

0 ÷ 20 A
Zakres regulacji napięcia
na obciążeniu od 15 kΩ

0 ÷ 230 V AC
Dopuszczalny błąd podstawowy ±(1 % wart. wsk. + 1 cyfra)
Zakres temperatury pracy 5 ºC ÷ 50 ºC
Stopień ochrony obudowy IP 67
Zasilanie 230 V, 50 Hz
Wymiary 270 x 246 x 174 mm
Waga ok. 6 kg

 


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Józef Arnold, , 32 237 66 73,
  • mgr inż. Dariusz Janecki, , 32 237 66 73.

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”