Testowanie układów EAZ

Zasilacz prądowo-napięciowy z dodatkowymi zakresami wyjściowymi typ WP-60


PRZEZNACZENIE

Wymuszalnik prądowy typ WP-60 przeznaczony jest do zasilania prądem zmiennym urządzeń wymagających sprawdzenia i regulacji układów zależnych od wartości przepływającego prądu np. przekładników prądowych, przekaźników nadprądowych i napięciowych, wyzwalaczy, termików.

 

CHARAKTERYSTYKA

WP-60 przeznaczony jest do pracy ciągłej w zakresie regulacji prądu 0 ÷ In , a dla regulacji napięcia 0 ÷ Uz. Urządzenie posiada cyfrowy odczyt wartości wymuszanego prądu i napięcia. Wewnętrzny czasomierz pozwala na pomiar czasu zadziałania dowolnego urządzenia zabezpieczającego.

Wymuszalnik WP-60 dodatkowo zawiera elementy układu prostownikowego: pełny mostek prostowniczy 5A/600V oraz kondensator filtrujący 3300μF/400V umożliwiające uzyskanie napięcia wyprostowanego o wartości odpowiedniej do napięcia przemiennego podłączonego do zacisków wejściowych mostka prostowniczego.DANE TECHNICZNE

Napięcie zasilania 230 V, 50 Hz
Maksymalny pobór mocy ok. 800 VA
Maksymalna moc wyjściowa dla źródła prądowego IAC: dla wyjścia 0 ÷ 60 A (Umax=12 V) 720 VA
  dla wyjścia 0 ÷ 6 A (Umax=24 V) 150 VA
  dla wyjścia 0 ÷ 3 A (Umax=50 V) 150 VA
Zakres regulacji źródła napięcia wyjściowego UAC dla prądu obciążenia do 1A 0 ÷ Uz (230V)
Dopuszczalny błąd podstawowy pomiaru prądu i napięcia ±(0,2 % wart. wsk. + 2 cyfry)
Zakres pomiarowy czasomierza 0 ÷ 100 h
Maksymalna rozdzielczość pomiaru czasomierza 0,1 ms
Temperatura pracy -5 ºC do +40 ºC
Wilgotność do 80%
Wymiary 486 x 392 x 192 mm
Waga ok. 20 kg

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, , 32 237 66 70.

 

Pliki do pobrania:

karta katalogowa

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”