ENERGETAB 2011

Zakończyły się organizowane na terenie ZIAD w Bielsku Białej 24. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB '2011.

Są to w dalszym ciągu największe specjalistyczne targi w branży energetycznej w Polsce.
W tym roku na terenach wystawowych zaprezentowało swoje produkty kilkaset firm z Polski i kilkunastu krajów Europy i Azji.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy zarówno usługi i produkty nowe, jak i te, które od lat są wizytówką naszej firmy.

Podczas tegorocznych Targów zaprezentowaliśmy Państwu między innymi zabezpieczenie antykradzieżowe transformatorów nasłupowych typ ZAT, które cieszyło się ogromnym zainteresoawniem odwiedzających nasze stoisko. Jest to montowane na kadzi transformatora urządzenie naszej produkcji, którego zadaniem jest informowanie o próbie jego kradzieży.
Wszystkie pozostałe wystawiane przez nas urządzenia dostępne są na naszej stronie internetowej w dziale PRODUKCJA.

Natomiast na terenach wystawienniczych "plenerowych" zaprezentowaliśmy przewoźny zespół napięciowy służący do badań urządzeń stacyjnych wysokiego napięcia, wyposażony w zespół probierczy napięciowy 250 kV.
Dzięki temu przewoźnemu laboratorium możliwe jest między innymi:

 • badanie zarówno iskiernikowych, jak i beziskiernikowych ograniczników przepięć - dla iskiernikowych ograniczników przepięć zespół napięciowy pozwoli precyzyjnie wyznaczyć wartości napięcia zapłonu i prądu sterującego, a dla beziskiernikowych ograniczników przepięć - wartości prądów i napięć referencyjnych - możliwości techniczne naszego zespołu pozwalają na dokonanie diagnostyki praktycznie wszystkich typów ograniczników przepięć eksploatowanych w Polsce,
 • sprawdzenie dokładności przekładników napięciowych 110 kV, a w szczególności pomiary błędów: napięciowego i kątowego, przy różnych obciążeniach przekładnika oraz na tej podstawie określenie, czy przekładnik mieści się w klasie dokładności,
 • badanie izolatorów przepustowych wysokiego napięcia,
 • wykonywanie prób napięciowych szynoprzewodów, rozdzielnic, stacyjnej aparatury pierwotnej,
 • inne nietypowe próby napięciowe, podczas których wymagane są tak wysokie napięcie i dokładności pomiaru.

 

Podczas targów przy „mobilnym laboratorium” zorganizowaliśmy prezentacje, podczas których nasi specjaliści przedstawiali zainteresowanym jego możliwości pomiarowe. 

Dziękując wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym roku
zapraszamy już na Targi w roku 2012.

Prezes Zarządu Spółki ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA Gliwice
Daniel Pawłowski

 

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

 • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

  Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

  Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

  „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”