ENERGETAB 2012

W dniach 11-14 września 2012 r. na terenie ZIAD w Bielsku Białej odbyły się 25. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB '2012.

Są to największe specjalistyczne targi w branży energetycznej w Polsce. W tegorocznych targach wzięło udział ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji.

Firma nasza uczestniczy w Targach od początku ich funkcjonowania, za co zostaliśmy uhonorowani przez organizatorów przyznaniem medalu 25. lecia Targów Bielskich.

Podczas Targów odbyła się również konferencja pod tytułem "Nowoczesne metody eksploatacji elektroenergetycznych sieci przesyłowych i dystrybucyjnych" zorganizowana przez SEP pod egidą Roku Michała Doliwo-Dobrowolskiego, na której zostaliśmy uhonorowani medalem za prace badawczo-wdrożeniowe na rzecz energetyki.

Na tegorocznych Targach wystawialiśmy między innymi mikroprocesorowy tester liczników energii elektrycznej typ TL-1, przeznaczony do szybkiego sprawdzenia u odbiorcy uchybu procentowego wskazań oraz kontroli prądu rozruchowego badanego licznika, a także zabezpieczenie antykradzieżowe transformatorów nasłupowych typ ZAT. Jest to montowane na kadzi transformatora urządzenie, którego zadaniem jest informowanie o próbie jego kradzieży.

Ponadto prezentowaliśmy urządzenia do badania przekładników oraz wyłączników prądowych, dociążania przekładników pomiarowych, pomiarów parametrów energii elektrycznej, sprawdzania liczników energii elektrycznej, rezystancji połączeń śrubowych, sprawdzania wyzwalaczy prądowych, tłumienia przebiegów ferrorezonansowych oraz urządzenie telesterowania.

Wszystkie wystawiane oraz pozostałe produkowane przez nas urządzenia dostępne są na naszej stronie internetowej w dziale Produkcja.

Wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Prezes Zarządu Spółki ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA Gliwice
Daniel Pawłowski

 

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”