Katalog usług

Wzorcowanie aparatury pomiarowej

Laboratorium Przyrządów Pomiarowych

Zajmujemy się obsługą metrologiczną szerokiego asortymentu aparatury pomiarowej począwszy od podstawowych przyrządów analogowych i cyfrowych takich jak:
amperomierze, woltomierze, watomierze, multimetry,mierniki rezystancji, źródła napięcia i prądu.

Dokonujemy również wzorcowania zaawansowanych technologicznie przyrządów i urządzeń mierzących wielkości elektryczne na przykład:
analizatory sieci, rejestratory, testery specjalistyczne, mierniki parametrów sieci energetycznej i inne.

Szczególnie polecamy Państwu nasze prace dotyczące aparatury wysokonapięciowej m.in pomiary próbników napięcia, stacji probierczych, kilowoltomierzy.

Dodatkowo świadczymy usługi w zakresie wzorcowania wielkości nieelektrycznych takich jak temperatura, ciśnienie, pomiar światła (obsługa w ograniczonym zakresie).

Oferta Laboratorium najczęściej obejmuje wzorcowanie i sprawdzenie (weryfikację) wyników uzyskanych, z odniesieniem do parametrów deklarowanych, realizowane na potrzeby potwierdzenia metrologicznego w myśl wymagań normy PN-EN ISO 10012:2004 i dokumentu ILAC-G8:03/2009.

Spośród pełnego zakresu działalności Laboratorium wyodrębniono jego część i akredytowano na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005. Status akredytowanego laboratorium potwierdza Certyfikat i Zakres akredytacji Nr AP 063 wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.

Oferowane usługi realizujemy głównie w siedzibie naszej firmy, w dostosowanych odpowiednio pomieszczeniach laboratoryjnych. Gdy zachodzi taka konieczność prace możemy realizować u klienta, w miejscu użytkowania obiektu usługi.

Świadczymy również usługi w zakresie doradztwa technicznego dotyczącego prawidłowego doboru, wykorzystania i utrzymania sprzętu pomiarowego.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu.

 

Kierownictwo Laboratorium:

  • Kierownik Laboratorium - mgr inż. Tomasz Guzy, , tel. 32 237 66 60,
  • Kierownik ds. Jakości - inż. Tadeusz Wypych, , tel. 32 237 66 66,
  • Kierownik Techniczny - inż. Jerzy Zmysło, , tel. 32 237 66 63.

 

Pliki do pobrania:

karta informacyjna
materiały kompetencyjne

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

  • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

    Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

    „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”