Katalog usług

Łączność energetyczna i telemechanika

Zespół prowadzi prace w zakresie:

 • projektowanie, kompletacja dostaw, montaż i uruchomienie cyfrowych, światłowodowych systemów telezabezpieczeń produkcji Energopomiar-Elektryka Sp. z o.o.,
 • projektowanie, kompletacja dostaw, montaż i uruchomienie cyfrowych systemów telefonii nośnej dla potrzeb łączności, transmisji danych i telezabezpieczeń,
 • telemechaniki dla potrzeb elektrowni i obiektów przemysłowych,
 • pomiary parametrów łączy energetycznej telefonii nośnej oraz badanie układów sprzężenia z linią WN,
 • pomiary parametrów i strojenie dławików zaporowych wielkiej częstotliwości (mierzymy dławiki zawieszone na linii, bez rozłączania obwodów i urządzeń pierwotnych),
 • badania eksploatacyjne i regulacja urządzeń energetycznej telefonii nośnej, telemechaniki i modeli cieplnych transformatorów,
 • uruchamianie i konfigurowanie modeli cieplnych oraz uruchamianie i montaż wskaźników położenia przełącznika zaczepów transformatorów i autotransformatorów.


Zespół wykonuje również badania laboratoryjne urządzeń energetycznej telefonii nośnej, urządzeń sprzęgających z linią wysokiego napięcia oraz urządzeń telemechaniki.
Oferujemy swoje usługi w zakresie oceny i doradztwa technicznego projektów systemów łączności energetycznej oraz specyfikacji technicznej urządzeń łączności.


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

 • mgr inż. Marek Nabiałczyk, , 32 237 66 44

 

Nasze produkty

Analizator Obwodów Trójfazowych typ ANOT-11 - NOWOŚĆ!
Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Więcej...
Zabezpieczenie antykradzieżowe transformatorów typ ZAT
System służący do ochrony przed kradzieżą urządzeń zainstalowanych na dużym terytorium i podłączonych do sieci elektrycznej niskiego napięcia.

...

Więcej...
Układ do diagnostyki transformatora typ UDT-2
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Więcej...
Miernik niejednoczesności działania styków wyłącznika typ MND-26
Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Więcej...
Moduł zasilający
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Więcej...
System hydrocal 1003
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Więcej...

Polecamy

 • Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012

  Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012Miło jest nam poinformować, iż została opracowana i wydana nowa wersja Ramowej Instrukcji Eksploatacji Transformatorów (IET) 2012.