Katalog usług

Pomiary wyładowań niezupełnych metodą elektryczną

Pracownia Pomiarów Pól Elektromagnetycznych i Wyładowań Niezupełnych wykonuje pomiary wyładowań niezupełnych (wnz) metodą elektryczną off-line.

Ta wartościowa forma diagnostyki stanu izolacji znajduje zastosowanie w przypadku wielu różnorodnych urządzeń elektroenergetycznych.
Jej celem jest wykrycie defektów - powstałych z przyczyn technologicznych i eksploatacyjnych - słabo wykrywalnych innymi metodami, a mających znaczenie dla trwałości obiektu.

Wyładowanie niezupełne jest lokalnym wyładowaniem elektrycznym, które odbywa się tylko w części układu elektroizolacyjnego i nie powoduje bezpośrednio utraty przez układ własności izolacyjnych. Jednak długotrwałe działanie wnz doprowadza często do takich zmian w strukturze izolacji, które skutkują wystąpieniem wyładowania zupełnego (przebicia). 
Wyładowania niezupełne są obecne w konstrukcjach układów izolacyjnych praktycznie wszystkich urządzeń elektrycznych wysokiego napięcia, czyli przykładowo:

  • w stojanach i wirnikach generatorów,
  • w transformatorach olejowych i suchych,
  • w przekładnikach prądowych i napięciowych,
  • w kondensatorach elektroenergetycznych,
  • w rozdzielnicach wysokiego napięcia.


Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Ireneusz Hasiec,, tel. 32 237 66 49.

Nasze produkty

Analizator Obwodów Trójfazowych typ ANOT-11 - NOWOŚĆ!
Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Więcej...
Zabezpieczenie antykradzieżowe transformatorów typ ZAT
System służący do ochrony przed kradzieżą urządzeń zainstalowanych na dużym terytorium i podłączonych do sieci elektrycznej niskiego napięcia.

...

Więcej...
Układ do diagnostyki transformatora typ UDT-2
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Więcej...
Miernik niejednoczesności działania styków wyłącznika typ MND-26
Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Więcej...
Moduł zasilający
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Więcej...
System hydrocal 1003
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Więcej...

Polecamy

  • Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012

    Ramowa Instrukcja Eksploatacji Transformatorów 2012Miło jest nam poinformować, iż została opracowana i wydana nowa wersja Ramowej Instrukcji Eksploatacji Transformatorów (IET) 2012.