Katalog usług

Wzorcowanie i modernizowanie układów regulacyjno-pomiarowych urządzeń termicznych

Wykonujemy wzorcowania układów regulacyjno-pomiarowych urządzeń termicznych - usługi specjalistyczne w dziedzinie pomiarów temperatury dotyczące głównie:

 • pieców muflowych,
 • pieców rurowych,
 • suszarek komorowych,
 • innych urządzeń o podobnych właściwościach.

Obsługujemy laboratoria elektrociepłowni oraz firm takich gałęzi przemysłu jak: górnictwo, hutnictwo, przemysł koksochemiczny, maszynowy i motoryzacyjny.

Wieloletnia współpraca z odbiorcami naszych usług, nacechowana otwartością na wszelkie ich problemy i potrzeby, umożliwiła poszerzenie naszej oferty w zakresie obsługi układów regulacyjno-pomiarowych urządzeń termicznych o dokonywanie modernizacji tychże układów, a także urządzeń grzewczych, gdy są one urządzeniami elektrycznymi.

W zdecydowanej większości przypadków prace te wykonujemy w miejscach wskazanych przez Zleceniodawcę a jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach oczekujemy od użytkownika obiektu usługi dostarczenia go do siedziby naszego Laboratorium.

Dysponujemy wyposażeniem pomiarowym zapewniającym spójność pomiarową z Państwowymi wzorcami jednostek miar (termopary typu S i K, czujniki Pt 100, kalibratory-mierniki temperatury).

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

 • mgr inż. Tomasz Guzy, , tel. 32 237 66 60,
 • inż. Jerzy Zmysło, , tel.32 237 66 63.

 

Nasze produkty

Służy do pomiarów i automatycznej rejestracji parametrów jedno i trójfazowych sieci elektrycznych.

Wymuszalnik prądowy typ WP-1000 przewidziany jest do badania przekładników prądowych oraz może być wykorzystany do sprawdzania przekaźników nadprądowych i układów reagujących na wartość prądu i napięcia.
Nowoczesny przyrząd pomiarowy, który powstał na bazie Układu do Diagnostyki Transformatora typ UDT-1, nagrodzonego Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach energetycznych „Energetab 2004” w Bielsku-Białej.

Przeznaczony do równoczesnego pomiaru czasów otwierania i zamykania do 6 styków wyłącznika, co pozwala określić niejednoczesność ich działania.
Przeznaczony do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających do działania napięcia jednofazowego 230 V i częstotliwości 50 Hz w sytuacji, gdy dostęp do jednofazowej sieci energetycznej jest niemożliwy.
Służy do diagnostyki i monitorowania on-line stanu technicznego transformatora na podstawie pomiaru zawartości wodoru H2 i tlenku węgla CO oraz wody zawartej w oleju.
Przesuwnik fazowy typu PF-3 przewidziany jest do sprawdzania zabezpieczeń reagujących na kąt, napięcie lub/i prąd np. porównawczo – fazowych lub ziemnozwarciowych.

Polecamy

 • Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

  Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

  Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

  „DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”