TL-1 Tester liczników

MG2470
MG2466
MG2462

PRZEZNACZENIE

Mikroprocesorowy tester liczników energii elektrycznej przeznaczony jest do szybkiego sprawdzenia u odbiorcy uchybu procentowego wskazań oraz kontroli prądu rozruchowego badanego licznika. Jego prostota podłączenia i obsługi umożliwia wykonanie pomiaru praktycznie na każdym liczniku indukcyjnym oraz elektronicznym do pomiaru bezpośredniego w układzie jedno lub trójfazowym energii elektrycznej. Test licznika przeprowadza się w miejscu zainstalowania i wymaga jedynie odłączenia odbioru energii (wyjście cewki prądowej) w instalacji zalicznikowej odbiorcy. 

CHARAKTERYSTYKA

Tester TL-1 umieszczono w poręcznej obudowie z tworzywa ABS oraz wyposażono w skórzany futerał ułatwiający transport testera wraz z akcesoriami. Zasilany jest z wewnętrznej baterii oraz z sieci, do której podłączony jest badany licznik. W górnej części obudowy wyprowadzono gniazdo z sondami szpilkowymi (możliwa wersja z przewodami) oraz przewód N zakończony chwytakiem do podłączenia pod listwę zaciskową licznika. W dolnej części umieszczono gniazdo do podłączenia głowicy licznikowej pozwalającej na automatyczny pomiar uchybu liczników zarówno indukcyjnych jak i elektronicznych. Głowica wraz ze statywem stanowi opcjonalne wyposażenie Testera TL-1.
Pełną obsługę urządzenia zapewnia klawiatura, natomiast prezentowanie wyników oraz komunikaty dotyczące obsługi wyświetlane są na wyświetlaczu LCD.
Tester TL-1 posiada pamięć 12 najczęściej występujących stałych licznikowych oraz pozwala na wprowadzenie dowolnej innej stałej.
Przed przystąpieniem do sprawdzania licznika wymagane jest odłączenie wyjścia cewki prądowej od instalacji zalicznikowej odbiorcy. Wymuszenie przepływu prądu przez cewkę prądową licznika realizowane jest przez obwody wewnętrzne testera. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwiło wyeliminowane dodatkowych uciążliwych przyrządów do obciążania obwodów licznika (np. tak zwanej suszarki). 
Tester TL-1 pozwala na sprawdzenie liczników mocą ok. 1000W oraz wyznaczenie prądu rozruchowego licznika poprzez stopniowe (co 5W ) zadawanie obciążenia z przedziału 5÷65W, co dla bardzo wielu liczników stanowi 0,5% prądu znamionowego.

ZALETY

  • brak zewnętrznego wymuszacza mocy wydzielającego duże ilości ciepła
  • szybkie podłączenie testera przy odłączeniu tylko jednego wyprowadzenia (obciążenie licznika)
  • wyświetlanie procentowego błędu sprawdzanego licznika
  • zasilanie testera z obwodu pomiarowego
  • skórzany futerał ułatwiający transport testera wraz z akcesoriami

 

DANE TECHNICZNE

Znamionowy pobór mocy 3 VA
Zadawana moc testowania licznika 5 ÷ 65 W lub 1000 W
Zakres pomiarowy prądu
z rozdzielczością
do 10 A
0,001 A
Maksymalny wyświetlany błąd pomiaru -100 % ÷ +1000 %
Dopuszczalny błąd podstawowy ±(0,5% wart. wsk. + 1 cyfra)
Zakres temperatury pracy -5 ºC ÷ +40 ºC
Zasilanie z fazy pomiarowej 230 V, 50 Hz
Wymiary 250(190) x 95 x 45 mm
Waga ok. 0,75 kg

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.32 237 66 70
  • mgr inż. Piotr Wziętek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.32 237 66 78

Pliki do pobrania

# Tytuł Rozmiar Pobierz
Karta katalogowa TL-1 1,03 mb Pobierz

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki

"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 2, 44-101 Gliwice

woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

© 2022 Energopomiar-Elektryka sp. z o.o.