WMN-1 Wskaźnik magnesu neodymowego

WMN-1---ty
WMN-1---front
WMN-1---prawy

Podczas przyłożenia magnesu neodymowego do licznika indukcyjnego energii elektrycznej następuje silne oddziaływanie pola magnetycznego na wewnętrzny magnes stały o stosunkowo niskiej sile koercji i doprowadza to w końcowym efekcie do jego uszkodzenia.

PRZEZNACZENIE

 Wskaźnik przeznaczony jest do wstępnej identyfikacji liczników energii elektrycznej wodomierzy oraz gazomierzy, które zostały poddane działaniu magnesu neodymowego.
Podczas przyłożenia magnesu neodymowego do licznika indukcyjnego energii elektrycznej następuje silne oddziaływanie pola magnetycznego na wewnętrzny magnes stały o stosunkowo niskiej sile koercji i doprowadza to w końcowym efekcie do jego uszkodzenia. W przypadku wodomierzy oraz gazomierzy przyłożenie magnesu neodymowego powoduje zafałszowanie wskazań lub ich całkowite zatrzymanie.
Dla liczników energii elektrycznej dodatkowo można określić ich błąd wykorzystując do tego licznik kontrolny np. analizator Anot-10. Błąd licznika może kształtować się od + 10 % do + 2000 % , czyli następuje nadliczanie energii.

CHARAKTERYSTYKA

Wskaźnik przeznaczony jest do wstępnej identyfikacji liczników, na które zadziałano magnesem neodymowym. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu, gdyż wystarczy naciśnięcie jednego przycisku monostabilnego i zbliżenie odpowiednim miejscem oznaczonym na wskaźniku X do licznika, a już otrzymujemy informację o tym, czy elementy sprawdzanego licznika wykazują stan podwyższonego pola magnetycznego. W przypadku, kiedy wartość pola magnetycznego przekracza nastawiony próg, to na wskaźniku zaświeci się na czerwono dioda sygnalizacyjna POLE oraz uaktywniony zostanie sygnał dźwiękowy. Dla osoby dokonującej sprawdzenia jest to pierwsza informacja, że wokół licznika pojawiło się pole magnetyczne o dużej sile magnesowania.
Żółta dioda PRACA sygnalizuje poprawną pracę wskaźnika.
Czerwona dioda BATERIA sygnalizuje niski stan baterii. Zaświecenie diody sugeruje konieczność wymiany baterii.

DANE TECHNICZNE

Zasilanie bateria alkaliczna 9V typ 6LR61
Znamionowy pobór prądu 15 mA
Temperatura pracy 0 ÷ 40 ºC
Wilgotność względna powietrza 85 %
Wymiary 40 x 130 x 25 mm
Waga ok. 80 g

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Zygmunt Pilny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.32 237 66 70

Pliki do pobrania

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki

"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 2, 44-101 Gliwice

woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój