Kolokwium CIGRE 2013

Kolokwium CIGRE 2013

Tematyka zaprezentowanych referatów dotyczyła następujących zagadnień (Preferencial Subjects):
  • PS1 - Interakcji pomiędzy transformatorem a systemem elektroenergetycznym,
  • PS2 - Doświadczeń eksploatacyjnych z przesuwnikami fazowymi,
  • PS3 - Planowania działań w sieciach elektroenergetycznych w kontekście starzejącej się populacji transformatorów energetycznych.

Na uwagę zasługiwały również warsztaty zorganizowane w czasie posiedzenia Członków Komitetu Studiów A2 – Transformers, na temat metod pomiarowych wyładowań niezupełnych w transformatorach energetycznych. Zagadnienie to jest aktualnie obiektem zainteresowania w wielu placówkach badawczych na świecie. Celem prowadzonych prac jest poprawa efektywności oceny wyników uzyskiwanych przy zastosowaniu konkretnej metody (w tym prawidłowego jej doboru w zależności od okoliczności pomiarowych, szacowania wartości ładunku pozornego, lokalizacji miejsca występowania wnz, itp.).

Podkreślenia wymaga również fakt ważnego wydarzenia jakim była akceptacja zaproszenia wystosowanego przez Polski Komitet CIGRE z inicjatywy pana Pawła Warczyńskiego – przedstawiciela PKWSE, do zorganizowania w roku 2017 Kolokwium Komitetu Studiów A2 – Transformers na terenie Polski. Warto przy okazji wspomnieć, że spotkanie tej rangi nie odbyło się nigdy dotąd w naszym kraju i to pomimo, że Polska zalicza się do grona Członków założycieli organizacji CIGRE, a od chwili zorganizowania pierwszego Kolokwium (Zurych 1954r.) upłynęło już kilkadziesiąt lat.

Do objęcia funkcji Special Reportera w przyszłorocznej Sesji Plenarnej CIGRE, która odbędzie się w Paryżu, wytypowano pana Pawła Warczyńskiego, co stanowi znaczące wyróżnienie.

Uwaga: w przypadku zainteresowania tematyką tegorocznej Konferencji CIGRE, możliwe jest uzyskanie szerszych informacji (dostęp do treści referatów) za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

MUWplus

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki

"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 2, 44-101 Gliwice

woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój