
Kolokwium CIGRE 2013
- PS1 - Interakcji pomiędzy transformatorem a systemem elektroenergetycznym,
- PS2 - Doświadczeń eksploatacyjnych z przesuwnikami fazowymi,
- PS3 - Planowania działań w sieciach elektroenergetycznych w kontekście starzejącej się populacji transformatorów energetycznych.
Na uwagę zasługiwały również warsztaty zorganizowane w czasie posiedzenia Członków Komitetu Studiów A2 – Transformers, na temat metod pomiarowych wyładowań niezupełnych w transformatorach energetycznych. Zagadnienie to jest aktualnie obiektem zainteresowania w wielu placówkach badawczych na świecie. Celem prowadzonych prac jest poprawa efektywności oceny wyników uzyskiwanych przy zastosowaniu konkretnej metody (w tym prawidłowego jej doboru w zależności od okoliczności pomiarowych, szacowania wartości ładunku pozornego, lokalizacji miejsca występowania wnz, itp.).
Podkreślenia wymaga również fakt ważnego wydarzenia jakim była akceptacja zaproszenia wystosowanego przez Polski Komitet CIGRE z inicjatywy pana Pawła Warczyńskiego – przedstawiciela PKWSE, do zorganizowania w roku 2017 Kolokwium Komitetu Studiów A2 – Transformers na terenie Polski. Warto przy okazji wspomnieć, że spotkanie tej rangi nie odbyło się nigdy dotąd w naszym kraju i to pomimo, że Polska zalicza się do grona Członków założycieli organizacji CIGRE, a od chwili zorganizowania pierwszego Kolokwium (Zurych 1954r.) upłynęło już kilkadziesiąt lat.
Do objęcia funkcji Special Reportera w przyszłorocznej Sesji Plenarnej CIGRE, która odbędzie się w Paryżu, wytypowano pana Pawła Warczyńskiego, co stanowi znaczące wyróżnienie.
Uwaga: w przypadku zainteresowania tematyką tegorocznej Konferencji CIGRE, możliwe jest uzyskanie szerszych informacji (dostęp do treści referatów) za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..