Wzorcowanie aparatury wysokonapięciowej, pomiarowej i probierczej

Wzorcowanie aparatury wysokonapięciowej, pomiarowej i probierczej

Wzorcowanie aparatury wysokonapięciowej, pomiarowej i probierczej

Wykonujemy usługi z zakresu wzorcowania aparatury pomiarowej i probierczej wysokiego napięcia, dla niżej wymienionych przyrządów i urządzeń:
  • kilowoltomierze,
  • aparaty do badania oleju (np. ABO, PGO),
  • aparaty do badania kabli (np. ABK),
  • stacje probiercze.

Cykliczne korzystanie z naszych usług daje użytkownikowi aparatury pomiarowej i probierczej możliwość potwierdzenia bezpieczeństwa i wiarygodności pomiarów wysokonapięciowych, wykonywanych w ramach bieżących prac eksploatacyjnych.

Wieloletnie doświadczenia nabyte przy realizacji usług w tej dziedzinie pozwoliły personelowi Laboratorium uzyskać wysoki stopień specjalizacji, szczególnie w zakresie wzorcowania wysokonapięciowej aparatury pomiarowej (np. do lokalizacji uszkodzeń kabli), zainstalowanej w wozach pomiarowych oraz w zakresie pomiarów elektryczności statycznej.

Dysponujemy wyposażeniem pomiarowym spójnym pomiarowo z Państwowymi wzorcami jednostek miar, zapewniającym możliwość realizacji wzorcowań w następujących zakresach:

  • do 200 kV (AC/DC),
  • do 400 kV (DC).

Wymienione prace wykonujemy w miejscach wskazanych przez Zleceniodawcę, a w uzasadnionych sytuacjach oczekujemy od użytkownika obiektu usługi dostarczenia go do siedziby naszego Laboratorium.

W ramach akredytacji – Nr AP 063 – Laboratorium wykonuje wzorcowanie układów probierczych wysokiego napięcia w zakresie do 100 kV AC i DC.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

  • mgr inż. Tomasz Błaszczyk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 237 66 66,
  • inż. Jerzy Zmysło, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 237 66 63.

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki
"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA"
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Świętokrzyska 2, 44-100 Gliwice
woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój