Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

Diagnostyka techniczna i monitoring transformatorów

Niniejszym mamy przyjemność poinformować, iż nasza firma wydała publikację pt.:

„DIAGNOSTYKA TECHNICZNA I MONITORING TRANSFORMATORÓW”

Autorzy: Marceli Kaźmierski, Waldemar Olech
Wydawca: ZPBE ENERGOPOMIAR - ELEKTRYKA Sp. z o.o. Gliwice; wyd. 2013r.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy (350 stron tekstu, 591 pozycji literaturowych) na temat diagnostyki technicznej i monitoringu transformatorów w eksploatacji.

Podane informacje, które mogą służyć jako materiał uzupełniający wiedzę użytkowników tych urządzeń, oparte są o najnowsze osiągnięcia energetyki światowej i przystosowane do warunków krajowych.

Książka obejmuje ogólne zasady diagnostyki dotyczącej: układu izolacyjnego, przełączników zaczepów pod obciążeniem, izolatorów przepustowych, stanu mechanicznego uzwojeń, jak również właściwości cieplnych transformatora oraz układu chłodzenia.

Prócz tego, poruszono tematykę pomiaru wyładowań niezupełnych i wykorzystania uzyskanych wyników oraz stosowanych systemów monitoringu stanu technicznego transformatora w czasie rzeczywistym (on-line).

Publikacja ma na celu wypełnić lukę w dziedzinie szeroko pojętej diagnostyki technicznej transformatorów i służyć jako materiał uzupełniający wiedzę użytkowników znowelizowanej Instrukcji Eksploatacji Transformatorów (IET) w postaci objaśnień, porad praktycznych oraz przykładów. W sposób kompleksowy obejmuje ona całokształt zagadnień począwszy od sformułowania zadań współczesnej diagnostyki transformatora i osprzętu oraz modelowania układów fizycznych aż do współczesnych systemów monitoringu opartych o rejestrację sygnałów diagnostycznych, tworzenie baz danych i ich obróbkę w systemach sztucznej inteligencji, jak również orzekanie o stanie technicznym transformatorów. W treści przytoczono liczne, zaczerpnięte z praktyki przykłady oraz dane statystyczne najczęstszych uszkodzeń transformatorów.

Książka stanowi nie tylko kompendium wiedzy dla osób związanych z eksploatacją tak ważnych w systemie elektroenergetycznym urządzeń jakim są transformatory, ale także może być przydatna w dydaktyce uczelni wyższych jako pomoc naukowa.

Koszt publikacji 240,00 zł + 5% VAT.
Aktualnie nakład wyczerpany.

Zamówienia prosimy kierować na niżej podane dane teleadresowe.

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki
„Energopomiar-Elektryka” Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 2
44 - 101 Gliwice
tel. 32 237 66 15; fax 32 231 08 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PLIKI DO POBRANIA

Dane kontaktowe

Zakład Pomiarowo-Badawczy Energetyki

"ENERGOPOMIAR-ELEKTRYKA" sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 2, 44-101 Gliwice

woj. śląskie, Polska

(+48) 32 237 66 03 (sekretariat)

(+48) 32 237 66 15 (centrala)

(+48) 32 231 08 70 (fax)

Nasze wyróżnienia

gazela2010

gazela2009

gazela2008

 

UE ŚCP Europejskie Fundusze Strukturalne

UE Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

© 2022 Energopomiar-Elektryka sp. z o.o.